Jak jsem jako realitní makléřka iritovala ženy v Brně

Andrea Šteflová - Osobní realitní makléřka

Andrea Šteflová

osobní realitní makléřka

Reality Třebíč

Sdílet článek

Facebook
LinkedIn

Člověk se učí neustále a když se občas „zapomene“, je to vlastně známka toho, že potřebuje lekci k dalšímu posunu. A tak se stalo mně 😊. 

Na sólo dráhu jsem se vydala se svojí parťačkou Ivanou, se kterou jsme opustily realitní kancelář ve stejném čase. Vzájemně jsme se podporovaly a pomáhaly si na nelehké cestě za svobodou. Stylově podle OCTO CODES  jsme v protipólu, takže jsme se krásně doplňovaly.

Půdorys pro nás ženy – takto zněl dobře myšlený nadpis, kterému nepomohla ani růžová barva

Jednou, když jsem dostala navazující zakázku v Brně, jsem si řekla, že prezentaci udělám nejlepší za celou svoji praxi. Na všem jsem si dala opravdu záležet. Kámen úrazu byl můj půdorys ve 3D. Vždy dávám dva půdorysy – jeden technický a druhý barevný ve 3D. Protože vím, že každý to máme jinak a představa uspořádání nemovitosti je důležitá pro další rozhodování.

S Ivčou jsme se vždy prezentovaly tak, že ona měla růžovou barvu a já kombinaci zlaté s bílou. Na daném půdoryse mi však moje barvy úplně nevynikly, a tak jsem použila růžovou barvu pro nápisy a šipky, abych zůstala alespoň v našich barvách. Když jsem uviděla výsledek, s úsměvem jsem tento půdorys nazvala „Pro ženy“ a ještě k tomu dala smajlíka ve tvaru kytičky. Jak tak koukám na tu krásu, říkám si, aby se jich to „Pro ženy“ nedotklo, vždyť JÁ JSEM TAKÉ ŽENA. Proto jsem název opravila na „Půdorys pro nás ženy“, aby věděly, že v tom jedu s nimi. Pro inzerát jsem zaplatila speciální reklamu po celém Brně (text, foto bytu a oba půdorysy) a těšila se, jak pobavím a zároveň s tou růžovou zaujmu. 

Co se strhlo potom bych nepřála žádné realitní makléřce, ani svému nepříteli

První komenty přilítly ve stylu:
„Jakože my ženy jsme blbky, co nepochopí technický půdorys?!?!“
„To jako myslíte vážně?“
„To se vysmíváte ženám? A sama jste co?!“

Snažila jsem se jim mile odpovídat, že je to nadsázka, že každý jsme jiný, a že ony zřejmě patří také mezi jangovky a tudíž s tím problém nemají. A tím se začala celá diskuse ještě více rozjíždět ve stylu: „Takže jangovka? Jako že jsem chlap????“
„Paní makléřka zřejmě na něčem jede, protože jinak by už tuto ostudu dávno stopla.“

Začaly urážky a ponižování mé osoby. Dokonce se přidali i někteří chlapi, co podpořili jednoslovnou urážkou mým směrem rozhořčený dav žen. Sešly se tam snad všechny feministky a nešťastné ženy z širokého okolí, včetně několika borců, co se potřebovali vybít s davem.

Nepomohly ani tři velmi milé komentáře podporujících a především odvážných žen, které psaly jak moc je to potěšilo, protože opravdu z technických dat číst neumí. Tyto komenty okamžitě zapadly v davu hejtů, které jely neskutečnou rychlostí.

V tu chvíli jsem inzerci stopla a inzerát úplně vymazala. Bylo tam tolik negativní energie, zloby a nenávisti, že nemělo smysl ho nechávat ani v historii. Upřímně to se mnou pěkně zacvičilo. Dlouho jsem si lámala hlavu, proč zrovna na můj inzerát se chytlo tolik nešťastných a zlých lidí. Hejty jsou normál, ale toto?! To už šlo mimo jakékoliv chápání.

Jaký byl skutečný důvod, že jsem jako realitní makléřka iritovala? 

V té době jsem již studovala školu OCTO CODES. Nedalo mi to a zeptala jsem se spolužaček, co si o tom myslí. Proč zrovna já, když mě vůbec neznají??? A pak mi jedna dobrá duše říká:

„Hele, ten půdorys mě pobavil. Krásně sis s tím vyhrála. Jen jsem si říkala, proč zrovna TY a RŮŽOVÁ??“

BINGOOOOOOOOOO!!!

Použila jsem Ivči barvu… Ano, k ní naprosto neodmyslitelně patří, protože ona se snad v růžové i narodila 😊 Ale já? Proboha já? Vždyť mě se růžová nikdy netýkala, žádné kytičky, mašličky apod. Jsem zkrátka úplně jiný STYL. Navíc jsem v protipólu, takže jsem ta děvčata totálně iritovala PODVĚDOMĚ. Nejen růžová, ale to připojení se k ní a k jemné romantické energii.

To jsou ty věci mezi nebem a zemí, které fakt fungují, a já pochopila, že NEBÝT SAMA SEBOU SE NEVYPLÁCÍ! Přesně jak píše Táňa ve své knize MÓDA a DUŠE aneb KLÍČ k SOBĚ: Velmi často se stává, že pokud my nejsme sami sebou, tak to druhého velmi irituje a jeho chování se stává až agresivním. Holt, co nepoznám na vlastní kůži, tomu dostatečně nevěřím 😊

Nejnovější články